Woda deszczowa to domowa oszczędność

Woda deszczowa to domowa oszczędność

Masz własny dom czy inny budynek może warto pomyśleć o zbieraniu wody deszczowej i wykorzystywaniu jej do niektórych czynności w swoim gospodarstwie domowym. Woda deszczowa może być wykorzystywana w różnych urządzeniach gospodarczych, W porze letniej może służyć do podlewania ogrodów lub innych roślin doniczkowych bądź służyć jako spłuczka w toalecie.

 

Woda deszczowa to woda miękka, nie występują w niej związki wapnia ani magnezu. Nasze babcie wykorzystywały ją głównie do prania ubrań. Idealna jest także do mycia samochodów i podpięcia do niej myjki ciśnieniowej gdyż nie zostawia osadów na karoserii. Niestety są także i wady, zasadniczo nie nadaje się do picia ani potrzeb higienicznych. Co prawda zwierzęta domowe piją taką wodę lecz trzeba je co jakiś czas odrobaczać.

Woda deszczowa zawiera w swoim składzie roztwory słabych kwasów pochodzących z zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery co ma wpływ także na korozję. Z tego też względu należy stosować zbiorniki do magazynowania wody deszczowej głównie z twardych tworzyw sztucznych. Instalacje związane z jej dostarczeniem do odpowiednich urządzeń powinny być wykonane z plastiku ze względu na szybką korozję, powinniśmy także zadbać o odpowiednią średnicę rur gdyż często w takiej wodzie mogą znajdować się różne zabrudzenia czy kawałki np. liści zalegające na naszym dachu. Tak więc jeśli chcesz zadbać o ekologię, otoczenie i zużywać mniej wody z wodociągu przez to w jakimś stopniu zaoszczędzić w wydatkach domowych może warto zaopatrzyć się w odpowiedni zbiornik dostosowany do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *